Desenli Karo

Doğru döşemeyi seçmek sadece belirli bir tasarımı tercih etmek ile ilgili değildir. Fayanslardan mümkün olduğunca uzun süre verim alabilmeniz için, satın almadan önce nereye döşenmeleri gerektiğini ve hangi yüklere maruz kaldıklarını düşünmek önemlidir. Bu, görünüşe ek olarak, malzemenin mukavemeti, kayma direnci ve su emmesi gibi çok pratik kriterlerin belirleyici bir rol oynadığı anlamına gelir. Bu özellikler, bir karonun duvar mı yoksa yer karosu olarak mı kullanılacağını, iç mekanlara mı yoksa dış mekanlara mı yerleştirileceğini ve en iyi hangi odalarda kullanılacağını belirler. Ayrıca bazı temel kalite özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Desenli karo alımında olduğu gibi desenli karosu alımında da uygulama alanı rol oynamaktadır. Birbirinden farklı renk ve dokudaki karo modellerini incelemek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte, kayma direnci, kayma direnci veya aşınma direnci gibi özellikler duvar karoları için önemsiz olduğundan, genel olarak çok daha az kriterin gözlenmesi gerekir. Ancak donma direnci, leke ve asitlere karşı hassasiyet gibi özellikler de önem taşır. Fayansların ıslak hacimlerde kullanılıp kullanılmadığının netleştirilmesi gerekir.

Mutfağınızı, banyonuzu, giriş alanınızı veya oturma odanızı yeni desenli karolar ile donatmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, her şeyden önce kişisel zevkiniz belirleyicidir. Çünkü modaya uygun doğal taş görünümlü ya da modern beton görünümlü, mozaik alanları, dekoratif karoları veya renkli seramikleri tercih edin, tarzınız bu konuda yönü belirler.

Fayanslar bir odanın oranları üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olduğundan, desenli karolarınızı döşemeden önce yerleşim düzenini ve istediğiniz döşeme modelini düşünmeniz önemlidir. Bu durum, bu aynı zamanda yer karoları için de geçerlidir. Sonuç odaklı uyumlu genel bir tasarım yaratmanın tek yolu budur. Bu sebeple duvar karolarınızı döşemeye başlamadan önce karo düzenini planlayın. Bu sadece görünüm üzerinde değil, aynı zamanda duvar karolarını nasıl döşeyeceğiniz üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. Daha sonra duvar yüzeylerini ölçerek ve sonraki onarımlar için malzeme gereksinimlerini kolayca belirleyebilirsiniz. Doğal taşlar doğal olarak oluşturulmuş malzemelerdir.

Yapısal farklılıklar damarlar ve kalıntılar karoya özel çekiciliğini veren ve aynı zamanda onu çok heyecan verici kılan doğal görünümün bir parçasıdır. Duvar karolarının sadece mutfakta banyoda veya merdiven boşluğunda kullanılabileceği bir efsanedir. Aslında duvar karoları artık diğer yaşam alanlarında da kendini iyi hissettiriyor. Bu, geniş format, malzeme ve dekor seçiminden kaynaklanmaktadır. Yaratıcı bir kurulum tekniği, banyo, mutfak ve oturma odasındaki duvar karolarını da vurgular. Dış mekân kullanımı için özel olarak tasarlanmış bir karodan dış alan bile görünüm ve işlev açısından yararlanır.

Nerede kullanıldığına bağlı olarak, duvar karosu satın alırken optik yönlerin yanı sıra çeşitli fonksiyonel yönler de göz önünde bulundurulur. Bununla birlikte, genel olarak seçim, zemin karolarından daha kolaydır, çünkü sağlamlık, kayma direnci ve aşınma direnci gibi faktörler bir rol oynamaz. Karoların ıslak odalarda kullanılıp kullanılmadığı, dona karşı dayanıklı olması gerekip gerekmediği ve malzemenin lekelere veya asitlere karşı ne kadar hassas olduğu daha belirleyici sorulardır. Duvar kağıtları şu anda yeniden çok popüler olsa bile desenli duvar karoları birçok yönden klasik duvar kağıtlarından üstündür: Leke tutmaz, temizlemesi kolaydır. Sağlam ve dayanıklı olduklarından, duvar karolu odaların yeni boyanması veya yeniden duvar kağıdına kaplanması gerekmez. Hijyen söz konusu olduğunda duvar karoları açık ara öndedir. Mikroplar ve mantarlar burada üreme alanı bulamaz. Bu kriterler özellikle banyo ve mutfakta önemlidir. Genel olarak, karolar iyi bakım ve temizleme özellikleri ile karakterize edilir.

Copyright © 2021 Tüm Telif Hakları Saklıdır. Tanır Medya